1 2 3 ... 6 7 »

2017. december 9.

2017-ben ismét a retro jegyében zajlott a Tri-Show Szombathelyen. Viszont idén a név változott és nem bál volt mint egy éve az újrakezdéskor, hanem Tri-Show Neon Party.
Ezúttal minden kicsit más volt, de mégis majdnem ugyan az. Kevesebben jöttek, de nagyobb zajt csaptak. Mivel a név változott, a ruházat is könnyitett volt az év legnagyobb helyi házibuliján. És hogy az érzés a múltat idézze a táncplaccot uv neon csövekkel világították be. Itt aztán megjelent a fogpaszta reklám, a csini fehér ing, és még a cipőfűző és a körömlakk is szebben mutatott.

... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 2408 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 December 09 | Hozzászólások (0)

2017. november 24.

Több mint egy éve Szombathelyen, hatalmas sikerű szabadtéri fellépés után, november 24-én újra városunkba érkezett a Quimby együttes, hogy dalainak hangulatával, magával ragadó hihetetlen laza stílusukkal egy estére bepörgessék, elandalítsák, majd az őrületbe kergessék és lenyugtassák a rajongókat. Úgy érzem ezek egyikében sem lehetett hiányérzetük a koncertre látogatóknak. Ugyan kezdéskor és több alkalommal is problémát okozott Kiss Tibi gitárjának életre keltése, ami cseppnyi megtorpanásra kényszerítette a bulit, de ezt mind a zenekar tagjai, mindpedig a megértő szívvel együtt érző rajongók nagyon is jól kezelték. Míg Varga Líviusz előtérbe helyezv ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 625 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 24 | Hozzászólások (0)

2017 november 22.

A kicsi herendi ékszerdoboz kinyílt, és csepp ízelítővel szolgál Szombathely város kulturális központjában közel három héten át.

Alapjaiban és legfőbb jellemzőiben 190 éve ugyanúgy készül a Herendi Porcelán. Kezek formázzák, díszítik, tűz teszi nemessé. Herend mind a mai napig, ebben a XXI. századi felgyorsult világban is értő türelemmel, kézműves munkával készíti termékeit. Szerdán délután az Agora MSH galériájában nyílt „HerenDimenzió” című kiállítást a város polgármestere nyitotta meg, ahol ízelítőt kaphatunk többek között a porcelán megjelenési fo ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 627 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 23 | Hozzászólások (0)

2017. november 10.

Retro jegyében telt a péntek este november tizedikén az Agora MSH-ban. Már a ház közelébe érve is érezhette bárki, itt ma valami különleges dolog veszi kezdetét este. Hiszen nyolc óra előtt a rugalmas beléptetés ellenére is a tér közepéig állt néha a sor. Valahogy valamiért ezek a múltidéző bulik hatalmas tömegeket tudnak megmozgatni. Talán nem is pontosan az számít kik a fellépők hanem hogy az abban az időben is együtt szórakozó társaságok most újra egymásra találjanak. És így is lett ez, csajos társaságok, haverok csapata. De volt itt születésnap, első randi, féltékenységi jelenet,osztálytalálkozó, és hasonló hangulat érzés.

... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 816 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 10 | Hozzászólások (0)

2017. november 4.

Egy kicsit a program kezdése után érkezve hatalmas gyermek mosolycsokor fogadott a 2017-es Szent Márton kirakón, Szombathely Fő terén. A népszerű gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt tanulságos élettörténet játékos bemutatása soha nem évül el, ahogy talán a gyerekek lelkesedése sem. Az érdeklődés töretlen, mindig újabb korosztály " érik bele " a feladatokba, és a szülők is szivesen veszik ki részük a vidám és egyben ismeretterjesztő feladatokból. Mert még sok felnőtt sem tudja, teljesen Szent Márton élettörténetét. A jó idő is ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 676 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 04 | Hozzászólások (0)

2017. november 4.

Az ősz ezer színével, ízével, illatával, kézműves termékek kavalkádjával, programok, foglalkozások sorával várta idén az érdeklődőket a Vasi Skanzenben a Szent Márton – napi vásár.

Volt itt agyagliba formázás, madáretető - és lámpás készítés, gyertyadíszítés, tökfaragás. Kipróbálhatók voltak a különböző népi játékok, vagy akár a nagyméretű libás társasjátékok. Nyargalhattunk Márton-paripán. Ehettünk libacombot ihattunk eperbort. Láthattunk mesejátékokat, énekes és zenés műsorokat.

... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 695 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 04 | Hozzászólások (0)

2017.november 4.

Az Agora Művelődési és Sportház ismerős helyszín volt a 2017-es Táncdalfesztivál turné fellépőinek, hiszen eddig bár mikor is vendégeskedtek Szombathelyen nagy valószínűséggel e falak közt, e színpadon dalolták a 60-as 70-es évekből nagy slágereiket. És valóban a maguk kifinomult eleganciájával jöttel közénk ezen a novemberi szombat estén is, egy közel két órányi múltidézésre.

Erre számítva ezt várva érkezett a közönség is. Valódi kis időutazás volt, ahol ugyan a kor megmutatkozott, de a lelkesedés a régi, és ahogy felcsendültek a dallamok, még mindig magával ra ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 579 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 November 04 | Hozzászólások (0)

2017.októbet 28.

Hatalmas csapást mért Szombathely rock és EDDA Művek rajongóira a műfaj nagy legendája, kedvence. Vagy ahogy kollégám a program előzetesében írta, megelőlegezte, „kirúgják az AGORA Művelődési és Sportház oldalát.” És valóban, hiszen a a zenekar tagjain nem fog az idő. És érdekességként említhetem még, hogy életem első nagy koncertje ugyan itt ugyan ekkora lelkes tömeggel az Edda bulija volt, anno 1981-ben mikor második lemezük jelent meg. Azóta nagyon sok idő telt el voltak változások de az EDDA az ma is ugyan az. Töretlen lelkesedés a zenészek és a rajongók részéről egyaránt. És hogy az idő mit hozott magával? Azt a különleges életérzést, l ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 706 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 Október 28 | Hozzászólások (0)

Az 2017-es év utolsó szombathelyi szabadtéri fesztiválját rendezték meg október 13-tól a több nyári rendezvénynem otthont adó helyszínen, a Történelmi Témaparkban.

Az Oktoberfest, München, Párizs, New York és Budapest után első alkalommal mutatkozik be városunkban.

Több mint 1000m2-es eredeti, Paulaner Oktoberfest München sörsátorral, hazánk népszerű együtteseivel, hangulatidéző sramli zenéivel, letisztult elrendezéssel, díszletekkel csalogat a sörfesztivál.

... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 870 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 Október 15 | Hozzászólások (0)

2017.október 11.

Szerényen megreklámozott mozifilm előadás volt október 11-én szerdán este az Agora Savaria Filmszínházban. A mozi aulája mégis hangos volt kezdés előtt már fél órával. A pénztárnál sor állt, a büfénél szintén várakozni kellett a ropogtatni valóért. Anna and the Barbies – Álmatlan című koncert és dokumentumfilmjének díszbemutatója, és egyben közönségtalálkozója volt e napon Szombathelyen. A jegyek nagy mennyiségben fogytak már elővételben is.

A jegyek nagy mennyiségben fogytak már elővételben is. A nagyterem 80% ban megtelt a film kedvelőivel és a zenekar rajongó táborával. ... Tovább »

Kategória: 2017.szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 598 | Hozzáadta:: pogi | Dátum: 2017 Október 12 | Hozzászólások (0)