18:45
I. Micimackó futóverseny

2014. szeptember 19.

Első alkalommal rendeztek Micimackó futóversenyt a szombathelyi csónakázó tó szigetén. A szervező Micimackó Óvoda, a Zonta club támogatásával szervezte a különleges versenyt, mivel a fogyatékkal élő kisgyerekeket nem hívják efféle versenyekre. Pedig ők is szívvel lélekkel küzdenek. Az időpontválasztás tökéletes volt, gyönyörű napsütésben tették próbára magukat az ovisok, és kisiskolások Persze lehetőséget kaptak a családok is. A sziget teljesen ideális ilyen korosztály futóversenyének lebonyolítására a mérete miatt. Az ovisok a középső egyenes sétányon szaladtak, míg a nagyobbak a külső körön. Természetesen a rajtot szakszerű bemelegítés előzte meg. A versenyt végig hatalmas szurkolás kísérte. A végén természetesen levezető, nyújtó gyakorlatok is voltak a versenyzőknek, amit újra közösen hajtottak végre. Végül a díjazás következett, amit a kicsik hatalmas izgalommal vártak. Persze itt eleve mindenki győztes volt ezért, mindenki kapott névre szóló oklevelet, ajándékokat. A dobogósok nyakába érmet is akasztottak, amit büszkén vettek át.  A folytatást az érdeklődéstől is függővé teszik a szervezők, ebben most nem volt hiány, hiszen 81 fő nevezett a versenyre plusz a családi verseny résztvevői. Úgy hogy ez nem lehet akadálya a továbbiaknak. Szombat délelőtt megtelt a sziget életvidám lelkes fiatalokkal és szervezőkkel.

Lépgalériáim a  nyugat,hu  és a  vaskarika.hu oldalakon láthatók.

Kategória: 2014 szombathelyi eseményei | Megtekintések száma: 498 | Hozzáadta:: pogi | Címkék (kulcsszavak): micimackó, szombathely, csótó, Futóverseny | Helyezés: 0.0/0